Відмінності між версіями «Фляша»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Фляша, -ші, '''''ж. ''Бутыль, бутылка. Шух. I. 307. Желех. ''Наша губа не фляша, то ззість, як і ваша...)
 
(редагування)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Фляша, -ші, '''''ж. ''Бутыль, бутылка. Шух. I. 307. Желех. ''Наша губа не фляша, то ззість, як і ваша. ''Ком. Пр. № 560.  
+
'''Фляша, -ші, '''''- плоска або овальна невелика місткість для довготривалого зберігання рідини, переважно води, як правило металева з пробкою, що нагвинчується. Іноді, пробка забезпечується ніпелем, що дозволяє пити з неї, не відкриваючи пробки.
[[Категорія:Фл]]
+
 
 +
Звичайно забезпечується чохлом або іншою укупоркою для перенесення та захисту і ізоляції вмісту від впливу зовнішньої середи. Багато фляг входять до комплекту польового казанка, який включає котел та підкотельник.
 +
 
 +
Використовується мандрівниками, відпочивальниками, військовими та працівниками, які діють в польових умовах.
 +
 
 +
== Сучасні словники ==
 +
* 1. Похідна плоска переважно металева посудина, іноді обплетена або обшита чим-небудь, яку носять на поясі, через плече тощо; баклага. З фляги він пригубив Води краплину, щоб зросить язик (Бажан, Вибр., 1940, 174); Партизан відгвинтив кришечку, стріпнув флягою. Десь на денці щось ледве чутно хлюпнуло (Збан., Таємниця.., 1971, 182); Кожен з курсантів був нав’ючений повною викладкою, з флягою, протигазом, з достатнім запасом патронів (Гончар, Людина.., 1960, 77).
 +
*  2. Велика посудина з ручками, призначена для рідини; бідон. Молоко у флягах, пляшках зберігають у тарі, в якій воно надійшло (Технол. пригот. їжі, 1957, 16); Створено нові комплекси машин і для доїння корів та первинної обробки молока: стаціонарні і пересувні установки з доїнням у фляги, відра і молокопровід тощо (Хлібороб Укр., 6, 1967, 19).
 +
 +
== Джерела ==
 +
* [http://ukrlit.org/slovnyk/%D1%84%D0%BB%D1%8F%D0%B3%D0%B0 Словник українсьої мови]
 +
 
 +
== Ілюстрації ==
 +
<gallery>
 +
Фляга.jpg|
 +
I0TB06-3158B-fljaga1.jpg|
 +
I01709YX-fliaga.jpg|
 +
Salut_prev_c512x456.jpg|
 +
</gallery>

Поточна версія на 08:53, 26 жовтня 2016

Фляша, -ші, - плоска або овальна невелика місткість для довготривалого зберігання рідини, переважно води, як правило металева з пробкою, що нагвинчується. Іноді, пробка забезпечується ніпелем, що дозволяє пити з неї, не відкриваючи пробки.

Звичайно забезпечується чохлом або іншою укупоркою для перенесення та захисту і ізоляції вмісту від впливу зовнішньої середи. Багато фляг входять до комплекту польового казанка, який включає котел та підкотельник.

Використовується мандрівниками, відпочивальниками, військовими та працівниками, які діють в польових умовах.

Сучасні словники

  • 1. Похідна плоска переважно металева посудина, іноді обплетена або обшита чим-небудь, яку носять на поясі, через плече тощо; баклага. З фляги він пригубив Води краплину, щоб зросить язик (Бажан, Вибр., 1940, 174); Партизан відгвинтив кришечку, стріпнув флягою. Десь на денці щось ледве чутно хлюпнуло (Збан., Таємниця.., 1971, 182); Кожен з курсантів був нав’ючений повною викладкою, з флягою, протигазом, з достатнім запасом патронів (Гончар, Людина.., 1960, 77).
  • 2. Велика посудина з ручками, призначена для рідини; бідон. Молоко у флягах, пляшках зберігають у тарі, в якій воно надійшло (Технол. пригот. їжі, 1957, 16); Створено нові комплекси машин і для доїння корів та первинної обробки молока: стаціонарні і пересувні установки з доїнням у фляги, відра і молокопровід тощо (Хлібороб Укр., 6, 1967, 19).

Джерела

Ілюстрації