Лисенко Катерина Юріївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі

Опитування заступника директора, щодо ЦТ

Покликання: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Z1IxperX0jlsPIKkgkWL-qhe97qOCUvlF55budwK9JI/edit?usp=sharing АнкетаСт1.png АнкетаСт2.png АнкетаСт3.png АнкетаСт4.png

Опитування вчителів, щодо ЦТ

Покликання: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mK8gn7tQkrcV2s7qwteDPzBX2abO_uU9_H8i8RXwX2s/edit?usp=sharing

Опитвч1.png Опитвч2.png Опитвч3.png

Висновки

Проаналізувавши опитування можемо зробити висновки, що вчителі активно використовують цирфові пристрої в своїй роботі. Найчастіше використовуються класичні додатки, такі як Zoom, Viber, електронні журнали. Менше використовують більш складні програми, для створення вікторин, відеоматеріалів, навчальних ігор. Отже потрібно збільшити акцент саме на більш складних цифрових технологіях та надати відповідне навчання, відео-уроки, інструкції. Та звичайно вмотивувати вчителів їх використовувати.

ІТ Інфраструктура

ІТ інфаструктура.png

Завдання 2 Завдання на вибір

Телеграм-канал ЗСО 329

Посилання на канал https://t.me/+GRcHBst1Q50zZDIy Адмін - я

Логос3.png Логос4.png Логос5.png Логос6.png Адмін1.png

Семінар (тренінг)

Презентація використання "Kahoot!"

Kahoot1.png Kahoot2.png Kahoot3.png Kahoot4.png Kahoot5.png

https://docs.google.com/file/d/1Bm3q3Ac5lVjb-JZkXpFkhZXA2MZBqohK/edit?usp=docslist_api&filetype=mspresentation

Заголовок семінару: Використання додатку Kahoot! вчителями

Часовий обсяг: 60 хвилин

План:

Вступ (5 хвилин)

Привітання та введення до теми. Пояснення цілей семінару. Ознайомлення з новітніми технологіями, які можуть бути використані для цікавого навчання. Що таке додаток Kahoot! та які проблеми він вирішує, як підвищує компетенції вчителя (10 хвилин)

Пояснення та демонстрація як зареєструватися в додатку Kahoot! (2 хвилини)

Обговорення основних функцій додатку Kahoot! Функції в безкоштовній версії Безкоштовний доступ дає можливість створити такі два типи запитань: вікторина (quiz), тобто питання з «множинним вибором», коли учню надається декілька варіантів відповідей і він обирає один або кілька правильних, або «вірно-невірно» (true or false), коли учню надається два взаємовиключних варіанти відповіді. Функції в платній версії. Пояснення широких можливостей цієї версії, а саме: більша кількість учнів, яку можна додати в опитування; отримання більш розширеного звіту про результати опитування; використання в більшому обсяці бібліотеки зображень, використання логотипу школи. Безкоштовне використання преміум-версій 7 днів. (20 хвилин)

Зацікавлення учнів та підвищення їх мотивації до навчання. Сприяння активному навчанню та рефлексії. Можливості для індивідуального підходу до навчання. Приклад створення та використання функціоналу для гри Kahoot! (15 хвилин)

Відеоогляд процесу створення нової вікторини. Налаштування параметрів вікторини, таких як зображення, музика, варіанти відповідей тощо. Спроба проведення вікторини з вчителями, для наглядності (10 хвилин)

Деталізація та наглядний приклад того, як саме провести гру Kahoot! з учнями. Відведення ролі вчителю та учням під час гри. Аналіз остаточних підсумків (5 хвилин)

Як використовувати «Kahoot!» у навчальному процесі?

Пояснення в яких цілях можна використовувати тести:

для нинішнього контролю знань учнів; для самостійного навчання та самоконтролю; для підготовки до зно; як опитувальник (5 хвилин)

Поради та рекомендації для якісного використання Kahoot! в класі. Рекомендована література та онлайн-ресурси (нижче представлені відео з Ютуб). Питання та відповіді, рефлексія (5 хвилин)

Запрошення учасників семінару до діалогу та обговорення запитань щодо використання Kahoot! Висновки (5 хвилин)

Висновок семінару та нагадування про позитивні сторони використання Kahoot! в навчанні. Додаткова інформація та контакти (5 хвилин)

Надання контактів для майбутніх звернень та консультацій.

Методичні рекомендації

Модернізація ІТ інфраструктури

Покращити ІТ інфраструктуру закладу, а саме закупити планшети для користування учнями на уроках (Планшети можуть бути використані для індивідуалізованого навчання, де учні отримують завдання та матеріали, адаптовані до їхніх потреб та рівня навчання.), акустичну систему (Використання акустичної системи може бути необхідним під час відтворення аудіо- та відео-матеріалів на уроці. Це допомагає зробити уроки більш інтерактивними та зрозумілими.), інтерактивні панелі (він відкриває нові можливості:не потребує окремої клавіатури чи підключення маніпулятора;перегляд мережі інтернет та відео у високій якості;створення слайдів та демонстрація презентацій;додатки для цілей вашого предмету;парні вправи для декількох учнів;нові враження та вища ефективність навчання), якісні камери для конференц зв'язку, ламінатори (для виготовлення ігрових карток, плакатів та інших матеріалів для навчання, які можуть бути використані для активних методів навчання, таких як гра, спільна діяльність та інші).

Проектування інформаційного освітнього середовища установи

1. Оновити сайт закладу, додати останні новини, додати розділ вчителям, учням, батькам 2. Назначити відповідального за соц мережі, а саме фейсбук та інстаграм, та частіше викладати новини (події) школи 3. Прийняти в штат людину, яка буде відповідати за ремонт цифрової техніки, і щодня буде в школі

Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів закладу освіти

Відвідати ІІІ-у Міжнародну науково-практичну конференцію «Імерсивні технології в освіті»

Підвищення кваліфікації "Цифрова компетентність сучасного вчителя" https://edway.in.ua/uk/mpk/31/detail/

Цифрові інструменти Google для освіти https://mon.gov.ua/ua/news/cifrovi-instrumenti-google-dlya-osviti-25-lipnya-rozpochinayetsya-navchannya-dlya-vihovateliv-vchiteliv-i-vikladachiv

Безпека в інтернеті під час війни: практичний курс https://prometheus.org.ua/course/course-v1:MINZMIN+ISWT101+2023_T2

Прослухати семінар на тему "Використання додатку Kahoot! вчителями"

Подивитись відеоролики та переглянути докладну інструкцію по використанню додатку

Відеоролик "Як працювати з додатком Kahoot!"

Відеоролик "Створення та використання вікторини Kahoot! для урізноманітнення онлайн-уроків"