Писківка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник грінченка

Писківка, -ки, ж. Курица, первый годъ несущаяся. Шух. І. 108.

Сучасні словники

Великий тлумачний словник сучасної української мови. - "Перун". 2005.

Писківка -и, ж., зах. Курка, що несеться перший рік.

Українсько-російський словник

писківка -и; диал. курица, несущаяся первый год.

Цікаві факти

Незвичайна курка несе кольорові яйця

Порода курей Араукана

Опис породи У середовищі селекціонерів і просто курятників — любителів порода Араукана має славу однієї з найоригінальніших у світі.

Особливості зовнішнього вигляду «Зовнішність» цих оригінальних пташок має ряд особливостей. Перше, що кидається в очі, — це відсутність хвоста. Хоча слід уточнити, що це твердження відноситься лише до арауканам німецького типу, у представників американського і англійського стандарту – хвіст присутній.

Наступне, що не може не викликати здивування – це пишні пучки пір’я, що стирчать зразок шикарних гусарських вусів, від мочок вуха. Виростають вони з бородавок, розташованих на шкірі біля мочок. Головка у цієї породи невелика, зі злегка загнутим середніх розмірів дзьобом і оранжево — червоними очима. В довершення «портрета» зазначимо, що у арауканів невеликий стручковидный або гороховидный гребінь, мочки вух і невеликі сережки.

Щільний, короткий корпус з широкими грудьми і прямою спиною тримає на невисокою шиї голівку з екзотичним прикрасою у вигляді бакенбардів і вусів. Середнього розміру щільно прилеглі крила і тулуб, покриті густим, щільним оперенням. Однак їх чотирьох палі ноги позбавлені цього покриву. Забарвлення пір’я різноманітна: синьо – зелена, червона, чорна, біла і всі відтінки червоного.

«Великодній» забарвлення яєць

У будь-якій згадці про цю породу завжди відзначається абсолютно незвичайне забарвлення яєць. Вони — блакитні, іноді бірюзові, рожеві і навіть оливково — зелені. Цей феномен пояснюється вченими наступним чином: в жовчі цієї породи червоний гемоглобін розщеплюється з викидом биливердина. Це речовина, потрапляючи в утворюють шляхи самки, надає шкаралупі настільки незвичайне забарвлення.

Медіа