Шестикрилий

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Шестикрилий, -а, -е. Шестикрылый. Вбий шестикрилого... змія. Чуб. II. 281.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

ШЕСТИКРИ́ЛИЙ, а, е. Який має три пари крил (перев. про міфічні істоти — серафимів, змій і т. ін.). — Цей чудовий світлий край був би, може, й справді рай.. Та сюди у давні роки володар з'явивсь жорстокий — лютий згубник-лиходій, шестикрилий хижий змій (Наталя Забіла, У.. світ, 1960, 143).


Ілюстрації

Shestukrulu1281021.jpg Shestukrulu2281021.jpg Shestukrulu3281021.jpg Shestukrulu5281021.jpg

Медіа

.

Іншими мовами

English- six-winged (adj. relig.)

six-winged Seraph (gen.)

Polski- sześcioskrzydły


Див. також

У традиціях двох релігій – християнстві і іудействі, шестикрилий Серафим – це верховний ангел, який вважається наближеним до Бога. Він має неймовірні сили і можливості, які майже дорівнюють божественної могутності. З давніх-давен вважалося, що диявол був раніше одним з серафимів.

Ангел-Серафим – це божественне істота, що володіє безмежною силою і міццю. Говорячи про істоту шестикрилих ангелів в християнській релігії необхідно звернутися до витоків, де згадується про походження і першої появи цих могутніх створінь. «Серафим» або альтернативне вживання «сараф» з древнеіудейского мови означає вогненну стихію, більш конкретизований образ слова представляється у вигляді язиків полум’я або дракона.

У міфології – це таємнича сутність, схожа на змію або дракона, яка обіймала важливу позицію в міфологічних історіях Стародавнього Вавилона. Виходячи з переказів, в старі часи Серафими виконували всі Божі передбачення, караючи «загубилися» язичників, які нехтували різними релігійними традиціями.

На знаку Мойсея присутній змія, що символізує серафимів. В Біблії інформації про ці Божих створінь практично немає. Найбільше інформації про них вдалося виявити в книзі пророка Ісаї, з повним описом ангелів. Звідти і стало відомо кількість їхніх крил.

Одна пара крил використовується істотами для того, щоб літати, двома парами вони прикривають своє тіло – особа і ноги. Там же можна прочитати, що вони постійно співають в своїх піснях і гімнах про любов і славу до Божого величі.


Джерела та література

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 447.

Зовнішні посилання

https://hi.in.ua/shestikrilij-serafim-angel-hto-takij-skilki-kril.html